flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Нормативно-правові засади

 Нормативно-правові засади діяльності

Збаразького районного суду Тернопільської області

 

1. Конституція України від 28 червня 1996 року, з наступними змінами.

2. Закон України «Про судоустрій і статус суддів» від 07 липня 2010 року, з наступними змінами.

3. Закон України «Про доступ до судових рішень» від 22 грудня 2005 року, з наступними змінами.

4. Закон України «Про державну службу» від 16 грудня 1993 року, з наступними змінами.

5. Закон України «Про звернення громадян» від 02 жовтня 1996 року, з наступними змінами.

6. Указ Президента України «Про Мережу та кількісний склад суддів місцевих судів» від 20 серпня 2001 року, з наступними змінами.

7. Декрет Кабінету Міністрів України «Про державне мито» від 21 січня 1993 року, з наступними змінами.

8. Постанова Кабінету Міністрів України від 21 грудня 2005 року №1258 «Про затвердження Порядку оплати витрат з інформаційно-технічного забезпечення судових процесів, пов'язаних з розглядом цивільних та господарських справ, та їх розмірів».

9. Інструкція з діловодства в місцевому загальному суді, затверджена Наказом Державної судової адміністрації України вiд 27 червня 2006 року № 68, з наступними змінами.

10. Інструкція про порядок передання до архіву суду, зберігання в ньому, відбору та передання до державних архівів судових справ та документів діяльності суду, затверджена наказом Державної судової адміністрації України від 14 липня 2003 року №277, з наступними змінами.

11. Інструкція з діловодства за зверненнями громадян в органах державної влади і місцевого самоврядування, об'єднаннях громадян, на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форм власності, в засобах масової інформації, затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 14 квітня 1997 року №348, з наступними змінами.

12. Перелік судових справ і документів, що утворюються в діяльності суду, із зазначенням строків зберігання, затверджений наказом Державної судової адміністрації України від 11 лютого 2010 року №22.

13. Порядок ведення Єдиного державного реєстру судових рішень, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 25 травня 2006 №740, з наступними змінами.

14. Положення про автоматизовану систему документообігу суду, затверджене рішенням Ради суддів України від 26 листопада 2010 року № 30.

15. Правила поведінки працівника суду, затверджені рішенням Ради суддів України від 6 лютого 2009 року № 33.

Суд, здійснюючи правосуддя на засадах верховенства права, забезпечує кожному право на справедливий суд та повагу до інших прав і свобод, гарантованих Конституцією і законами України, а також міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України. 

Збаразький районний суд Тернопільської області є одним із судів загальної юрисдикції в судовій системі Україні, і розглядає справи, віднесені процесуальним законом до його підсудності.

Законом визначено такі повноваження суду: розгляд цивільних, кримінальних, адміністративних справ, а також справ про адміністративні правопорушення у випадках та порядку, передбачених процесуальним законом.

Збаразький районний суд Тернопільської області діє на підставі Закону України від 07.07.2010 року № 2453-VI "Про судоустрій і статус суддів".

Відповідно до наказу Державної судової адміністрації України від 17 січня 2011 року № 11 «Про визначення кількості суддів у місцевих загальних судах областей, апеляційних судах міста Києва та Севастополя, апеляційного суду Автономної Республіки Крим» штат складає п`ять суддів:

Гудима Ігор Володимирович – голова суду,

Левків Андрій Іванович – суддя,

Олещук Богдан Тарасович – суддя,

Ткаченко Олег Миколайович – суддя,

Щербата Галина Романівна – судя.

 

Стаття 21. Види і склад місцевих судів

1. Місцевими загальними судами є районні, районні у містах, міські та міськрайонні суди.

2. Місцевими господарськими судами є господарські суди Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя.

3. Місцевими адміністративними судами є окружні адміністративні суди, а також інші суди, передбачені процесуальним законом.

4. Місцевий суд складається з суддів місцевого суду, з числа яких призначаються голова та заступник голови суду. У місцевому суді, кількість суддів в якому перевищує п'ятнадцять, може бути призначено не більше двох заступників голови суду.

 

Стаття 22. Повноваження місцевого суду

1. Місцевий суд є судом першої інстанції і розглядає справи, віднесені процесуальним законом до його підсудності.

2. Місцеві загальні суди розглядають цивільні, кримінальні, адміністративні справи, а також справи про адміністративні правопорушення у випадках та порядку, передбачених процесуальним законом.

3. Місцеві господарські суди розглядають справи, що виникають із господарських правовідносин, а також інші справи, віднесені процесуальним законом до їх підсудності.

4. Місцеві адміністративні суди розглядають справи адміністративної юрисдикції (адміністративні справи).

5. Підсудність окремих категорій справ місцевим судам, а також порядок їх розгляду визначаються процесуальним законом.

 

Відповідно до наказу Державної судової адміністрації України від 17 січня 2011 року № 11 «Про визначення кількості суддів у місцевих загальних судах областей, апеляційних судах міста Києва та Севастополя, апеляційного суду Автономної Республіки Крим» штат складає чотири судді:

Очолює суд голова суду. Голова місцевого суду:

- представляє суд як орган державної влади у зносинах з іншими органами державної влади, органами місцевого самоврядування, фізичними та юридичними особами;

- визначає адміністративні повноваження заступника голови місцевого суду;

- контролює ефективність діяльності апарату суду, вносить керівникові територіального управління Державної судової адміністрації України подання про призначення на посаду керівника апарату суду, заступника керівника апарату суду та про звільнення їх з посад, а також про застосування до керівника апарату суду, його заступника заохочення або накладення дисциплінарного стягнення відповідно до законодавства;

- видає на підставі акта про призначення (обрання) суддею чи звільнення судді з посади відповідний наказ;

- повідомляє Вищу кваліфікаційну комісію суддів України про наявність вакантних посад у суді в десятиденний строк з дня їх утворення;

- забезпечує виконання рішень зборів суддів місцевого суду;

- контролює ведення в суді судової статистики, дбає про інформаційно-аналітичне забезпечення суддів з метою підвищення якості судочинства;

- забезпечує виконання вимог щодо підвищення кваліфікації суддів місцевого суду;

- здійснює інші повноваження, визначені законом.

Організаційне забезпечення роботи суду здійснює його апарат, який очолює керівник апарату. Керівник апарату суду призначає на посаду та звільняє з посади працівників апарату суду, застосовує до них заохочення та накладає дисциплінарні стягнення.

На даний час штатний розпис суду складає 28 структурних одиниць, з них: 5 суддів, 21 державний службовець, 1 службовець, 1 техпрацівник.

Збаразький районний суд Тернопільської області знаходиться за адресою: 47302 Тернопільська область м. Збараж вул.Грушевського, 13, тел. (03550) 2-13-65.