flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Розроблені правила автоматичної фіксації ПДР

24 червня 2016, 14:04

 

В Україні буде створено автоматичну систему виявлення та фотозйомки або відеозапису подій, що містять ознаки правопорушень у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, за допомогою технічних засобів, що працюють в автоматичному режимі.

Порядок роботи такої системи передбачено проектом постанови КМУ «Про функціонування системи фіксації правопорушень у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху в автоматичному режимі», який розміщено для обговорення на сайті Управління безпеки дорожнього руху.

Даним документом, зокрема, збираються затвердити два документи:

1) Порядок функціонування системи фіксації правопорушень у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху в автоматичному режимі (текст можна скачати тут);

2) Порядок звернення особи, яка допустила порушення в сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, до уповноваженого підрозділу Національної поліції (текст можна скачати тут).

Інформування учасників дорожнього руху про місця встановлення стаціонарних технічних засобів здійснюється шляхом розміщення відповідних відомостей на офіційному веб-сайті Національної поліції, у ЗМІ, а також шляхом установлення відповідних дорожніх знаків.

В автоматичному режимі можуть фіксуватися такі порушення ПДР:

- перевищення встановлених обмежень швидкості руху транспортних засобів;

- проїзд на заборонний сигнал світлофора;

- порушення правил зупинки і стоянки;

- порушення правил руху і зупинки на смузі для маршрутних транспортних засобів;

- порушення установленої для транспортних засобів заборони виїзду на смугу зустрічного руху;

- порушення правил руху через залізничний переїзд.

- порушення встановленої для транспортних засобів заборони рухатися тротуарами чи пішохідними доріжками.

Зауважимо, згідно з положенням Кодексу про адмінправопорушення власник транспортного засобу або особа, яка ввезла транспортний засіб на територію України, звільняється від відповідальності за правопорушення, зафіксоване в автоматичному режимі, якщо протягом 14 днів з моменту отримання постанови про накладення адмінстягнення за відповідне правопорушення особа, яка фактично керувала ТЗ на момент його вчинення, звернеться до поліції. Порядок такого звернення також пропонується затвердити вже згаданим проектом постанови КМУ.

Звернутись з цього приводу до поліції можна як особисто в письмовому вигляді, так і в електронному. Звернення подається будь-якою фізичною особою, яка фактично керувала транспортним засобом на момент учинення правопорушення, за умови її ідентифікації та незалежно від місця реєстрації. Типова форма звернення затверджується МВС та розміщується на офіційному веб-сайті Національної поліції.

Заявнику може бути відмовлено в розгляді звернення, якщо воно подане особою, яку неможливо ідентифікувати або яка вказала у зверненні неповну чи недостовірну інформацію.

Зауваження та пропозиції до проекту приймаються Управлінням безпеки дорожнього руху Департаменту превентивної діяльності Національної поліції України до 14 липня 2016 року (вул. Лук'янівська, 62, м. Київ, 04171, e-mail: rtf@sai.gov.ua).

Джерело: Закон і Бізнес