Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
29 вересня 2015 року у м. Києві розпочалась інноваційна пілотна навчальна програма з питань судового адміністрування "Думати по-новому: майбутнє судової влади України створюють голови судів", що триватиме протягом трьох днів. Участь у навчанні беруть 40 голів судів, керівники апаратів яких вже були учасниками та успішно завершили подібну навчальну програму для судових адміністраторів. Відтак, щонайменше 40 судів в України зможуть стати модельними із ведення судового менеджменту та налагодження діалогу із суспільством.
Семінар з питань лідерства для голів судів України має на меті розкрити, закріпити і розвинути лідерські задатки кожного очільника суду, по-новому подивитися на розбудову виконавчого складника, управління людськими ресурсами, формування спільного бачення процесу реформування судової системи задля забезпечення відкритості, доступності, прозорості суду як установи і судового процесу як засобу з відновлення і законності і справедливості.
Звертаючись до учасників зібрання, виконувач обов'язків Голови Державної судової адміністрації України Ольга Булка зазначила, що проведення семінару-навчання для голів судів стало логічним продовженням навчань керівників апаратів, що також були зорганізовані за підтримки проекту "Справедливе правосуддя" та викладачів з Мічиганського університету.
"Проведенням навчань керівників апаратів, а тепер і голів судів ми розпочали процес формування команд професійних управлінців у судах України. Адже, з урахуванням вимог чинного законодавства та викликів сьогодення, голови судів повинні бути не тільки блискучими та авторитетними юристами, а й такими ж управлінцями – лідерами: уміти раціонально розподіляти ресурси організації, розв’язувати конфлікти, працювати з інформацією, вміти приймати нестандартні управлінські рішення, установлювати й підтримувати систему відносин з громадськістю", - наголосила в.о. Голови ДСА України.
Ольга Булка також зазначила, що керівництвом Державної судової адміністрації України ведеться цілеспрямована робота щодо запровадження в судах інноваційних технологій, котрі покликані не лише покращити, а й цілковито змінити систему надання судових послуг. "Але жодна система, якою б досконалою вона не була, не працюватиме, якщо керівник не буде зацікавлений в її підтримці та просуванні. Тому, саме ви станете тими очільниками судів, через які всі прогресивні ідеї щодо організації роботи судової системи, реалізовуватимуться в усіх судах України", – підсумувала Ольга Аркадіївна.
Керівник Проекту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) "Справедливе правосуддя" Девід Вон відзначив, що ідея проведення навчання з судового адміністрування для голів судів належить керівникам апаратів судів, які успішно завершили подібний навчальний курс та відзначили практичність отриманих знань для роботи в судах, адже під час анкетування за підсумками попередніх навчань випускники вказали на необхідність вдосконалення знань та навичок саме із судового адміністрування як керівникам апаратів судів, так і головам судів, та й іншим працівникам апарату суду. Разом з тим, Девід Вон наголосив, що на основі інноваційних навчальних програм доречно створити академічну навчальну програму з судового адміністрування.
Ректор Національної школи суддів України Микола Оніщук відзначив, що проведення навчань з судового адміністрування для голів судів дозволить отримати досвід у подібному напрямку, тематично використати програму для навчань у НШСУ та надалі навчити практично всіх голів судів.
Навчальною програмою передбачено, що 40 голів судів з більшості областей України прослухають курс лекцій та пройдуть практичні тренінги за напрямками: "розвиток виконавчої команди суду: голови суду та керівник апарату", "управління персоналом задля видатних результатів роботи: від суддів до керівників апаратів та працівників суду", "особиста комунікація як наріжний камінь успішного лідерства", "лідерство через технології: управління електронною інформацією та соціальними медіа" і, як зазначила Морін Конер, директор програми з питань судового адміністрування Університету штату Мічиган, - всі ці курси читатимуться на впровадження в життя однієї ідеї: плану дій заради змін.
Відтак, з початком проекту його учасників привітали ректор Національної школи суддів України МиколаОніщук, Голова суду Вищого Суду провінції Онтаріо (Канада) Франк Марокко, керівник Проекту місії Агентства США з міжнародного розвитку "Справедливе правосуддя" Девід Вон, викладачі Університету штату Мічиган та українські викладачі програми з судового адміністрування. Триватиме семінар три дні.
Довідково: В Україні проведено два етапи інноваційної навчальної Програми з судового адміністрування, участь в якій взяли 80 слухачів. Названа Програма спрямована на навчання керівників апаратів судів, їх заступників та працівників Державної судової адміністрації України сучасним методам управління судами і реалізується Державною судовою адміністрацією України в партнерстві з Національною школою суддів України за підтримки Проекту Агентства США з міжнародного розвитку «Справедливе правосуддя» та участі викладачів Університету штату Мічиган. Навчальна програма питань судового адміністрування для голів судів на тему "Думати по-новому: майбутнє судової влади України створюють голови судів", стала логічним продовженням попередніх курсів.
Прес-центр судової влади